Diety pudełkowe przechodzą na automatyzację

2022-06-13

„Zarówno większe marki, jak i rozwijające się firmy cateringowe szukające sposobu na oszczędności i podniesienie skuteczności swoich działań mają do dyspozycji narzędzia analityczne usprawniające proces dostaw realizowanych dużą flotą pojazdów i do wielu klientów jednego dnia. Specjalnie dla firm cateringowych opracowaliśmy System AutoMapa Enterprise Last Mile, który działa w trybie real time. To możliwość zaplanowania pracy dla wszystkich kierowców jednocześnie, z uwzględnieniem równego obłożenia w ramach stref i obliczenia zoptymalizowanej trasy (pod kątem czasu lub długości trasy). Toobniża koszty logistyki, pozwala na optymalne wykorzystanie pracowników i optymalny podział pracy. Ponadto dyspozytor jest poinformowany przez system o błędach w adresach zleceń, co niweluje pomyłki w procesie logistycznym już na poziomie jego planowania” – komentuje Maciej Polkowski, Key Account Manager w AutoMapaEnterprise.

„W ostatnim półroczu odnotowaliśmy znaczący wzrost zainteresowania naszą ofertą dietetyczną, na co wpływ mógł mieć częściowypowrót naszych klientów do pracy biurowej i chęć zaoszczędzenia czasu przywyborze codziennej diety. Rosnąca ilość zamówień to także szereg wyzwań dlanas, głównie logistycznych. Codziennie dostarczamy ponad kilka tysięcy diet naterenie Warszawy, Trójmiasta i okolic. To niejako wymusiło na nas koniecznośćzautomatyzowania procesów dostawczych w naszej firmie i współpracę z AutoMapą Enterprise.Dziś dokładnie wiemy, jak będzie wyglądał nasz dzień: ile kilometrów kierowcyprzejadą, w których strefach miasta, w jakim czasie. Na bieżąco kontrolujemy,gdzie już byliśmy, a gdzie dostawa zostanie dopiero zrealizowana. W systemiemamy także zdjęcia każdej dostarczonej paczki i notatkę od kierowcy przyzleceniu, a po dostawie możemy wysyłać sms do Klienta. Ta ostatnia funkcjawysyłki sms - wbrew naszym obawom - została bardzo pozytywnie odebrana przeznaszych klientów. Niweluje to ryzyko kradzieży paczki spod drzwi i dajemożliwość klientowi zabrania diety, by schować ją w lodówce. Takie rozwiązanie to pewność, że nasze usługi są realizowane na najwyższym poziomie, z dbałościąo jakość, zdrowie i czas. A nawet, jak coś pójdzie nie tak, mamy archiwum, możemy sprawdzić co się wydarzyło z przesyłką.

komentuje Piotr Bieńkowski - manager firmy BoskiBox, która z systemem AutoMapa Enterprise Last Mile zrealizowała już ponad kilkaset tysięcydostaw.

Diety pudełkowe to jedna z wielu branż, które coraz chętniej korzystają z zewnętrznych usług planowania tras wielopunktowych i optymalizacji logistycznych - z podobnych rozwiązań korzysta także branża transportowa czy ubezpieczenia. Klienci biznesowi dostrzegają korzyści płynące z korzystania z takich personalizowanych usług, które bardzo szybko przekładają się na znaczne obniżenie kosztów i utrzymanie wysokich standardów obsługi zamówień.Automatyzacja logistyki to działanie niezbędne już w pierwszym etapie rozwoju i warto powierzyć je specjalistom.