1. listopada – 700 zmian w ruchu drogowym. Jak jeździć w najbliższych dniach?

2022-10-28

Już w piątek możemy spodziewać się pierwszych zmian w organizacji ruchu, związanych z obchodami Dnia Wszystkich Świętych.  W wielu miejscach przejezdność ulic będzie się różnić w kolejnych dniach - inne ograniczenia obowiązywać będą w sobotę, inne w poniedziałek, a jeszcze inne we wtorek, 1. listopada. Jak poruszać się autem w tym trudnym czasie? 

AutoMapa informuje o ponad 700 czasowych zmianach polegających najczęściej na wprowadzeniu jednokierunkowości lub zakazu ruchu na wybranych odcinkach dróg w okolicach cmentarzy. Osoby planujące dojazd własnym autem nie mają więc łatwego zadania. Pomocne mogą okazać się mapy cyfrowe i aplikacje nawigacyjne, które przy planowaniu trasy uwzględniają zmiany wprowadzone na dany dzień oraz w czasie rzeczywistym analizują natężenie ruchu. 

Dostępne bezpłatnie w serwisie targeo.pl mapy cyfrowe AutoMapa dają możliwość zaplanowania trasy na kolejne dni. Jeśli dziś ustawimy sobie w opcjach trasy datę wyjazdu na 1 listopada, serwis uwzględni ograniczenia ruchu obowiązujące w tym właśnie dniu.  A jadąc już na cmentarz- najlepiej zabrać ze sobą nawigację, która w czasie rzeczywistym uwzględnia natężenie ruchu. Dzięki temu będziemy mieli precyzyjną informację o spodziewanym czasie dojazdu, a w przypadku większych utrudnień w czasie podróży, AutoMapa zaproponuje dostępne trasy alternatywne.

 

Aby w pełni skorzystać z funkcji nawigacji w drodze, pamiętajmy o pobraniu dostępnych aktualizacji aplikacji i danych mapowych przed wyjazdem.

---

O firmieAutoMapa 

 

AutoMapa to istniejąca od 2003 roku polskafirma i polska marka popularnej nawigacji na smartfony, a także operatornajwiększego polskiego serwisu mapowego, znanego podmarką Targeo (obecnie AutoMapa Targeo). Jest producentem popularnejaplikacji AutoCB – połączenie walkie-talkie i CB radio do rozmów z innymikierowcami.    

 

Pod marką AutoMapa Enterprise (biz.automapa.pl)oferowane są rozwiązania serwerowe dla firm m.in. w zakresie zarządzania ioptymalizacji dostaw last-mile, geokodowania, telematyki, analiz siecilogistycznych i wizualizacji danych przestrzennych, a także bibliotekiprogramistyczne API zaawansowanych funkcji mapowych do dalszej integracji przezklientów korporacyjnych. 

 

Firma udostępnia także dane o ruchu drogowym:https://korkometr.targeo.pl/