Baza wiedzy

[C4] W jaki sposób system Traffic wpływa na wyznaczanie tras?

Podczas wyznaczania trasy szybkiej program stara się zaplanować ją w taki sposób, by uzyskać jak najkrótszy sumaryczny czas przejazdu. Na każdym badanym w trakcie wyznaczania trasy odcinku drogi, spodziewana prędkość określana jest następująco:

  • Jeśli użytkownik korzysta z systemu Traffic bez połączenia z Internetem =>  wykorzystywane są dane Traffic zawarte w mapach.
  • Jeśli użytkownik korzysta z systemu Traffic i odbiera dane LiveDrive! => uwzględniane są dane on-line otrzymane z serwera Traffic.
  • Jeśli użytkownik w ustawieniach ustawi własne ograniczenia prędkości i są one niższe, niż prędkości w danych mapy i Traffic, to dane te zostaną wzięte pod uwagę przy wyznaczaniu trasy przez AutoMapę.


W przypadku trasy typu "optymalna" AutoMapa szuka kompromisu pomiędzy czasem jazdy i długością trasy.

Uwaga! System Traffic dostępny jest w AutoMapie dla systemu Windows od wersji 6.0 oraz od pierwszej wersji AutoMapy dla Android, AutoMapy dla Windows Phone i AutoMapy iOS. Z uwagi na ciągły i szybki rozwój programu rekomendujemy korzystanie zawsze z najnowszej wersji programu i map, co znacznie poprawia jakość nawigacji!


Ogólne

Poradnik wideo

AutoMapa Traffic

Mapa

AutoMapa dla Windows

AutoMapa dla iOS

AutoMapa dla Android