Baza wiedzy

[C3] Co to jest Traffic i jak działa?

System AutoMapa Traffic ułatwia unikanie korków dzięki wykorzystaniu prawdziwych danych o spodziewanych prędkościach na drogach. Uwzględnia przy tym zarówno informacje statystyczne (SmartRoutes) (zbierane w dłuższym okresie czasu) jak również dane on-line zbierane i przekazywane na bieżąco (LiveDrive!).

Dane gromadzone są z kilku niezależnych źródeł. Jednym z nich są prędkości przesyłane anonimowo przez użytkowników AutoMapy z włączoną opcją LiveDrive!. Dzięki temu system może reagować na bieżąco np. na korek spowodowany remontem, czy wypadkiem lub złe warunki atmosferyczne.

Warunkiem odbierania danych on-line z serwera Traffic jest również ich wysyłanie. Jeśli użytkownik nie zgadza się na wysyłanie danych, wówczas jego AutoMapa uwzględnia przy wyznaczaniu tras wyłacznie dane statystyczne (SmartRoutes).

Obsługa danych on-line dostępna jest dla urządzeń posiadających bezpośredni dostęp do Internetu - np. Smartphone lub PC z łączem do Internetu. A także dla urządzeń, które komunikują się z Internetem pośrednio - np. poprzez łącze ActiveSync z komputerem PC lub przez łącze bluetooth z telefonem GSM. Wśród urządzeń z systemem WCE 5.0 dostęp do danych on-line mają np. Blow 500 Sirocco, ModeCom Freeway MX2 HD, NavRoad Vivo Plus. Pełna lista urządzeń korzystających z technologii LiveDrive! dostępna jest na naszej stronie www.AutoMapa.pl w dziale Produkty -> AutoMapa dla Windows ->Wymagania sprzętowe.

Uwaga!  System Traffic dostępny w AutoMapie dla systemu Windows począwszy od wersji 6.0. AutoMapa dla iOS, AutoMapa dla Windows Phone oraz AutoMapa dla Android zawierają usługę Traffic od pierwszej wersji.
.


Ogólne

Poradnik wideo

AutoMapa Traffic

Mapa

AutoMapa dla Windows

AutoMapa dla iOS

AutoMapa dla Android