Baza wiedzy

[C1] Czy AutoMapa obsługuje lub będzie obsługiwała TMC?

Źródłem danych o ruchu drogowym w AutoMapie jest system AutoMapa Traffic, doskonale zintegrowany z programem, ponieważ został zaprojektowany jako jego nieodłączna część.

AutoMapa Traffic działa w oparciu o najnowsze światowe standardy wyznaczania tras z uwzględnieniem informacji o ruchu drogowym i koncentruje się na jak najkrótszym czasie dojazdu do celu.

W odróżnieniu od systemu TMC, AutoMapa Traffic posiada informacje o ruchu drogowym nie tylko na terenie wybranych głównych dróg, ale również na terenie miast, miasteczek czy dróg lokalnych. Korzystanie z AutoMapa Traffic nie wymaga dodatkowej wysokiej opłaty, jak to ma miejsce w przypadku TMC. Wystarczy posiadanie aktualnej subskrypcji na aktualizacje map i programu AutoMapa.

W zatłoczonym mieście często nie jest możliwe ominiecie wszystkich korków, dlatego AutoMapa wybiera wówczas taką drogę, by czas spędzony w korkach był jak najkrótszy. Tymczasem system TMC ze względu na swoją konstrukcję przekazuje informacje jedynie o niewielkiej ilości głównych korków na głównych drogach. W efekcie więc użytkownik próbując ominąć utrudnienie sygnalizowane przez TMC, może stracić jeszcze więcej czasu z powodu utrudnień nieobjętych systemem TMC.

AutoMapa Traffic działa zarówno dla urządzeń posiadających dostęp do internetu (np. smartfony), jak i urządzeń PND bez dostępu do sieci. Na każdym urządzeniu AutoMapa może korzystać z technologii SmartRoutes, dzięki której, w oparciu o miliony danych statystycznych o rozkładzie ruchu drogowego, AutoMapa wyznacza trasy tak, by ominąć najczęściej korkujące się miejsca, uwzględniając przy tym porę dnia i dzień tygodnia. Dodatkowo na urządzeniach posiadających aktywne podłączenie do internetu AutoMapa Traffic pozwala skorzystać z technologii LiveDrive!, przesyłając i odbierając w czasie rzeczywistym dane o ruchu drogowym z serwera AutoMapa Traffic. W odróżnieniu od TMC, AutoMapa Traffic jest systemem rozwojowym. Oprócz danych pozyskiwanych z wielu statycznych źródeł, z każdą kolejną osobą korzystającą z AutoMapa Traffic wzbogacana jest zarówno baza danych statystycznych, jak i danych przekazywanych on-line. Dziesiątki tysięcy takich źródeł pozwalają stworzyć mapę aktualnej sytuacji drogowej na terenie całego kraju.


Ogólne

Poradnik wideo

AutoMapa Traffic

Mapa

AutoMapa dla Windows

AutoMapa dla iOS

AutoMapa dla Android