Baza wiedzy

[H5] Dlaczego AutoMapa kieruje mnie inaczej niż zwykle jeżdżę?

Ilość możliwych wzajemnych ustawień segmentów drogi oraz ich wzajemnych powiązań i różnic w przepustowości jest ogromna. Sama tylko mapa Polski zawiera ponad pół miliona kilometrów dróg zapisanych w ponad milionie odcinków. Ilość możliwych kombinacji jest wręcz niewyobrażalna i nie ma możliwości ustawienia i przetestowania każdej trasy z osobna.
AutoMapa przy wyznaczaniu trasy stosuje więc uniwersalne procedury matematyczne. Zależnie od preferencji użytkownika, skupiając się na szybkość lub długości trasy oraz dopuszczając lub nie drogi określonego typu.

Nieustannie poprawiamy zarówno algorytmy wyznaczania trasy, jak i logikę podawania komunikatów nawigacyjnych, tak, by wyznaczane trasy, jak najlepiej radziły sobie w każdej możliwej sytuacji.
Warto przy tym pamiętać, że z punktu widzenia osoby udającej się w nieznane sobie miejsce, znacznie ważniejsze jest, by wyznaczanie trasy było błyskawiczne i dawało komfort korzystania z systemu i poczucie pewności w jeździe niż, by trasa doprowadziła do celu, oszczędzając np. 300 metrów na trasie, która ma kilkadziesiąt czy kilkaset kilometrów. To, co dla jednego użytkownika systemu jest oszczędnością paliwa i czasu, dla innego jest niepotrzebnym kluczeniem po małych uliczkach.

Każde zgłoszenie z opisem miejsca, w którym obecna logika programu nie działa poprawnie, jest dla nas cenne. Każde analizujemy bardzo dokładnie, zarówno pod kątem błędów mapy, jak i ewentualnych błędów w algorytmach nawigacji.

Aby zgłosić tego typu błąd, prosimy wyznaczyć trasę, zapisać ją poprzez Menu -> Trasa -> Modyfikuj -> Zapisz i przesłać nam, dodając możliwie jak najdokładniejszy opis błędu w wyznaczaniu trasy. Zgłoszenie można wysłać ze strony www.AutoMapa.pl -> Wspracie -> Nowe pytanie.

AutoMapa może również zaproponować alternatywną trasę, aby ją wybrać należy wybierać: Menu -> Trasa -> Modyfikuj -> Alternatywna.


Ogólne

Poradnik wideo

AutoMapa Traffic

Mapa

AutoMapa dla Windows

Instalacja i aktualizacja

Rejestracja

Licencja

Program

Punkty POI

Zgodność z urządzeniami

Odbiorniki GPS

AutoMapa dla iOS

AutoMapa dla Android