Baza wiedzy

[G4] Gdzie znajduje się numer licencji ?

W przypadku zakupu AutoMapy w wersji OEM czyli gotowej do użycia zainstalowanej na karcie pamięci dostarczonej w zestawie nawigacyjnym (np. NavRoad Vivo, Modecom Freeway, Blow 50ybt itp.) 10-znakowy numer licencji jest naklejony na pudełku od karty pamięci. Dodatkowo, w formie elektronicznej, numer licencji znajduje się w pliku tekstowym: AutoMapa.lic w kartotece na karcie pamięci: AutoMapa EU|Maps|[kartoteka mapy].

W przypadku zakupu AutoMapy w wersji OEM czyli gotowej do użycia zainstalowanej na pamięci wbudowanej w urządzenie (np. Modecom Freeway), 10-znakowy numer licencji jest umieszczony na specjalnej naklejce na wieczku pudelka, w którym znajduje się zestaw. W zestawach typu Blow 50B, Smailo, Smart GPS SG600/SG700 numer znajduje się na podobnej naklejce dołączonej do dokumentacji.

W przypadku AutoMapy zakupionej w pudełku typu DVD-box w sprzedaży detalicznej lub dostarczonej w zestawie nawigacyjnym, ale w formie nie zainstalowanej na urządzeniu, numer licencji znajduje się na karcie licencyjnej ze zdrapką wewnątrz opakowania.

Warto zapisać numer licencji w bezpiecznym miejscu. Jest niezbędny zarówno przy pobieraniu aktualizacji map i programu jak i w sytuacji np. zagubienia lub kradzieży zestawu nawigacyjnego. Posługując się numerem licencji można wówczas przenieść licencję AutoMapy na inne, nowe urządzenie oraz monitorować ewentualne próby użycia licencji przez osobę, która weszła w jej posiadanie w sposób nielegalny.


Ogólne

Poradnik wideo

AutoMapa Traffic

Mapa

AutoMapa dla Windows

Instalacja i aktualizacja

Rejestracja

Licencja

Program

Punkty POI

Zgodność z urządzeniami

Odbiorniki GPS

AutoMapa dla iOS

AutoMapa dla Android