Baza wiedzy

[E2] W jaki sposób najlepiej i najszybciej zainstalować AutoMapę?

AutoMapę można zainstalować na urządzeniu przenośnym poprzez:

 

I. Synchronizację urządzenia z komputerem PC [karta w urządzeniu] i uruchomienie instalatora AutoMapy.

- Polecamy tę opcję WYŁĄCZNIE w przypadku instalacji mapy Polska XL! Jest to najwolniejsza metoda instalacji, przez co mapa Europy może instalować się nawet przez kilka-kilkanaście godzin. Instalację AutoMapa Europe na PDA prosimy wykonywać metodą nr II.

- W komputerze musi być zainstalowany program do synchronizacji: Microsoft ActiveSync (Windows XP) lub Centrum Synchronizacji (Windows Vista/Windows 7).

- Urządzenie musi się synchronizować z komputerem PC. W praktyce polecamy tę opcję tylko w przypadku palmtopów, telefonów i pojedynczych nawigacji (np. SmartGPS). Na większości urządzeń z Windows CE, taka instalacja nie jest możliwa.

 

Szczegółowy opis takiego sposobu instalacji dostępny jest na stronie Jak zainstalować AutoMapę przez synchronizację z komputerem PC?

 

II. Synchronizację urządzenia z komputerem PC [karta w zewnętrznym czytniku kart podłączonym przez USB].

- Tą metodą instalacja przebiega znacznie szybciej niż z kartą w urządzeniu.

- Jest to rekomendowana przez nas metoda instalacji AutoMapa Europe na palmtopach i telefonach z systemem Windows Mobile.

- W tym wypadku również urządzenie musi być zsynchronizowane z komputerem, a w komputerze musi być program do synchronizacji.

 

Szczegółowy opis takiego sposobu instalacji dostępny jest na stronie Jak zainstalować AutoMapę przez czytnik kart pamięci i synchronizację?

 

III. Instalacja przez zewnętrzny czytnik kart pamięci.

- Jest to zdecydowanie najszybsza metoda instalacji AutoMapy.

- Metoda rekomendowana dla prawie wszystkich nawigacji z Windows CE 5.0 oraz 6.0.

- Konieczne jest posiadanie zewnętrznego czytnika kart pamięci podłączanego przez port USB do komputera PC. Czytniki wbudowane w laptopy zazwyczaj nie działają w tej opcji poprawnie.

 

Szczegółowy opis takiego sposobu instalacji dostępny jest na stronie Jak zainstalować AutoMapę przez czytnik kart pamięci?

 


Ogólne

Poradnik wideo

AutoMapa Traffic

Mapa

AutoMapa dla Windows

Instalacja i aktualizacja

Rejestracja

Licencja

Program

Punkty POI

Zgodność z urządzeniami

Odbiorniki GPS

AutoMapa dla iOS

AutoMapa dla Android