Dalsza część instalacji dla instalatora i płyty CD/DVD

Jeżeli AutoMapa instaluje się na urządzeniu przenośnym typu Pocket PC, podłącz najpierw urządzenie przenośne do komputera PC i nawiąż łączność za pomocą programu komunikacyjnego Microsoft ActiveSync (w wersji 4.5 lub Centrum synchronizacji na Viscie/7). Komputer PC powinien mieć dostęp do Internetu (przynajmniej w momencie wykonywania rejestracji).

Uruchom instalator pobrany z www. AutoMapa.pl lub włóż płytę instalacyjną AutoMapy do napędu DVD. Program instalacyjny powinien uruchomić się automatycznie. (Jeśli to nie nastąpi, kliknij dwukrotnie na ikonę " Mój komputer", a następnie na ikonę napędu DVD i wybierz program Setup. exe).

Jeżeli urządzenie nie ma możliwości nawiązania łączności za pomocą programu ActiveSync, możliwa jest instalacja i rejestracja na czystej karcie pamięci. W tym celu należy skorzystać z czytnika kart w komputerze PC. Najlepiej korzystać z czytników zewnętrznych, gdyż wbudowane mogę być niekompatybilne z instalatorem.

Polecana jest całkowita instalacja na karcie SD w następującej konfiguracji: urządzenie przenośne podpięte kablem USB do komputera PC, a karta SD włożona do czytnika kart w komputerze PC.

Uwaga: Wiele dostępnych na rynku czytników kart SD nie obsługuje kart typu SDHC (w szczególności czytniki wbudowane, np. w laptopy). Polecamy upewnić się co do zgodności karty z czytnikiem. W większości przypadków tanie czytniki zewnętrzne USB obsługują karty 2 i 4GB SDHC.