Serwis miplo.pl i punkty POI

Miplo.pl to serwis poświęcony punktom użyteczności publicznej (POI). Użytkownicy serwisu mogą w łatwy sposób udostępniać własne punkty POI oraz pobierać punkty zebrane przez innych. Serwis zawiera dziesiątki tysięcy przydatnych punktów. Największą popularnością cieszą się informacje o usytuowaniu fotoradarów oraz utrudnień w ruchu drogowym.

Użytkownicy serwisu mogą  ponadto wymieniać się trasami, skórkami do programu, ikonkami czy też dźwiękami wykorzystywanymi podczas nawigacji.


Program MiploSync

Dostępny w programie (Ustawienia: Ogólne -> Miplo...) służy do automatycznego, bezobsługowego pobierania i aktualizacji punktów użyteczności publicznej. Dzięki MiploSync dane o nowych fotoradarach i dziesiątkach tysięcy innych POI mogą być aktualizowane zarówno w trakcie nawigacji jak i w domu.


Usługa MiploLoc

MiploLoc umożliwia użytkownikom programu AutoMapa rejestrowanie swojej lokalizacji podczas podróży i prezentowanie jej wraz ze śladem „na żywo” w serwisie Miplo. Lokalizacja pojazdów jest przedstawiana na mapie w postaci ikony samochodu, który symbolizuje również kierunek poruszania się. Podczas przeglądania danych dostępne są informacje o dacie oraz godzinie dokonania odczytu oraz prędkości poruszania się (jeśli nie jest zastrzeżona).

Szczegóły dotyczące sposobu korzystania z serwisu oraz z programów MiploSync i MiploLoc można znaleźć na stronachhttp://www.miplo.pl/.


Używanie pobranych punktów POI w AutoMapie

Aby podczas nawigacji móc korzystać z pobranego pliku POI, należy go wczytać do programu. Jest to proces jednorazowy. Przyszłe aktualizacje POI będą automatycznie wczytywane do AutoMapy.

Aby wczytać plik z POI do AutoMapy należy wybrać w programie z menu Ustawienia - POI użytkownika. W wyświetlonym oknie w dolnej części, należy wybrać opcję Plik, a następnie Wczytaj plik i wskazać plik z pobranymi POI.

Pobrane punkty będą dostępne w programie jako POI użytkownika. Poza możliwością łatwego wyszukiwania i nawigowania do wybranych punktów - wraz z pobraniem - otrzymujesz wiele dodatkowych informacji o POI np. numer telefonu, godziny otwarcia czy zakres oferowanych usług.