Wyszukiwanie POI


POIEkran 'Szukaj POI' pozwala szybko wybrać miejsce wyszukiwania punktów POI. Ekran pozwala na:

  • Zmianę promienia wyszukiwania (opcje: „W najbliższej okolicy” oraz "W dalszej okolicy"). Promień wyszukiwania zależy od liczby znalezionych punktów POI w okolicy. Im więcej POI system znajdzie w okolicy, tym bardziej zawęża promień wyszukiwania.
  • Szukaj w miejscowości - wyszukuje POI po wskazaniu danej miejscowości, skrzyżowaniu lub adresie.
  • Jeśli jest wyznaczona trasa, można ograniczyć wyszukiwanie punktów do „okolicy  trasy" – dzięki opcjom „Przy trasie (najbliższe)" oraz "Przy trasie (całej)”. Ikony pojawiające się przy takich punktach oznaczają odległość: undefined do 50m, undefined 100m, undefined 150m od trasy. Ciemno szara ikona undefined oznacza punkt znajdujący się po przeciwnej, w stosunku do kierunku jazdy, stronie drogi (czyli po lewej stronie w Europie kontynentalnej, a po prawej na Wyspach Brytyjskich). Dodatkowa opcja "W okolicach celu" wyszukuje punkty przy końcowym punkcie trasy. 


Wyszukiwanie poi cz.2

POI2

Wyszukiwanie punktów POI następuje poprzez wpisanie w polu "Nazwa" ciągu znaków.
Na ekranie zostanie wyświetlona ilość znalezionych kategorii oraz punktów POI, które w swojej nazwie zawierają wprowadzony ciąg znaków. Wybranie jednego z wyników, wyświetli wylistowane wyniki.
Znalezione obiekty z danej kategorii wyświetlane są w oknie wyszukiwania. Lista uporządkowana jest w kolejności od najbliżej do najdalej położonych obiektów. Po stuknięciu na opis lub ikonę obiektu na liście wyników wyszukiwania, użytkownik uzyska dostęp do menu kontekstowego, umożliwiającego m.in. zobaczenie danego punktu na mapie oraz dodanie go np. do listy punktów ulubionych.
Aby znaleźć punkt w innym miejscu na mapie, należy wrócić do ekranu "Szukaj POI" i zmienić miejsce wyszukiwania lub powrócić do mapy i przesunąć ją do miejsca, w którym zamierza się rozpocząć poszukiwania (ustawiając kursor na mapie).
Aby znaleźć punkt POI dalej oddalony, należy wybrać, używając opcji „Więcej” na belce u dołu ekranu.