Dane – AutoMapa
1. Jak działa AutoMapa Traffic?

AutoMapa Traffic to pierwszy w Polsce system pozwalający na wyznaczanie tras w oparciu o bieżące informacje o ruchu drogowym. Zbierane przez lata dane, w połączeniu z naszymi inteligentnymi algorytmami pozwoliły na stworzenie najdokładniejszego narzędzia do wyznaczania tras przejazdu. Dzięki nim wiemy, gdzie zdarzył się wypadek, zepsuły światła czy nastąpiło nagłe pogorszenie warunków na drodze. W każdej minucie analizujemy sygnały od blisko 200 tysięcy pojazdów jeżdżących po całej Polsce i co dwie minuty trafiają do każdej AutoMapy połączonej z internetem, dzięki czemu nasi użytkownicy pewnie i szybko trafiają do celu swojej podróży.

2. Zauważyłem błąd. Jak to zgłosić?

Jeśli zgłoszenie dotyczy:

3. Czy mapa Europy zawiera mapę Polski?

Tak. AutoMapa Europe z mapą Europy zawiera dokładnie tę samą mapę Polski, która stanowi pakiet AutoMapa Polska. AutoMapa Europe to AutoMapa Polska rozszerzone o mapy pozostałych krajów Europy na podstawie danych dostarczanych przez firmę HERE.

Szczegółowe informacje na temat zawartości map znajdziesz tutaj: PolskaEuropa.

4. Chciałem dopisać obiekt do bazy punktów POI.

Dane nowego punktu prosimy wprowadzić za pośrednictwem formularza.

Dopisanie punktu POI do bazy danych w AutoMapie jest bezpłatne.

5. Czy AutoMapa posiada dane dla samochodów ciężarowych?

Tak, AutoMapa posiada niezbędne dane do wyznaczenia tras na terenie Polski dla pojazdów ciężarowych. Zawierają one m.in. ponad 23 tysiące znaków ograniczenia tonażu, ponad 1200 znaków określających wysokość wiaduktu, ponad 2200 wiaduktów, których wysokość została zmierzona dalmierzem laserowym na potrzeby przejazdów nienormatywnych oraz dane dotyczące dopuszczalnego nacisku na oś pojazdu dla wszystkich dróg krajowych i wojewódzkich zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu.

6.Ile danych pobiera AutoMapa w czasie jazdy?

Bardzo mało. Transmisja danych jest tak zoptymalizowana, że w typowym zastosowaniu jej wielkość stanowi pomijalny ułamek w stosunku do limitów w pakietach abonenckich sieci komórkowych. Typowy cykl wymiany danych zawiera się w następujących przedziałach: 

  • przesłanie danych do serwera: 5-20kB/h
  • pobieranie danych z serwera: 50-300kB/h 

Ilość danych zależna jest od gęstości sieci drogowej w danym rejonie.
Jeśli nastąpiła przerwa w korzystaniu z danych Traffic, do powyższego cyklu należy dodać ok. 50-250kB jednorazowego pobrania danych przy pierwszym połączeniu z serwerem po takiej przerwie.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania?
Z chęcią pomożemy!


Napisz wiadomość Zadzwoń