Program preinstalowany na karcie SD

W przypadku użycia wersji dostarczonej na karcie pamięci SD/miniSD instalacja jest zbędna – wystarczy umieścić kartę SD/miniSD w urządzeniu nawigacyjnym.

Po włożeniu karty SD (lub jej wersji mini lub micro) do urządzenia przenośnego program oraz mapy instalują się automatycznie. Po zakończeniu instalacji programu uruchamia się, prezentując ekran startowy.

  • Uwaga: dotyczy jedynie urządzeń z systemem Windows Mobile, dla urządzeń z systemem CE.NET wymagana jest instalacja dodatku integrującego system z oprogramowaniem. Dodatki te są dostępne wśród składników podczas instalacji. Niektóre urządzenia mogą wymagać dodatkowych składników, dostarczanych przez producenta sprzętu. 
  • Jeśli chcemy zaktualizować oprogramowanie na karcie kupionej w zestawie z urządzeniem przenośnym, należy kartę umieścić w czytniku komputera PC, nie podłączać urządzenia, a na komputerze uruchomić instalator pobrany z internetu lub z płyty DVD. Podczas działania instalatora wybieramy opcję "PocketPC/WinMobile/WinCE" lub "Czytnik kart". Uwaga: karta musi zawierać w pełni działającą wersję programu wraz z mapą.
  • W przypadku instalacji na czystej karcie pamięci wybieramy opcję "Czytnik kart". Jest to konieczne, gdy urządzenie nie ma możliwości nawiązania łączności za pomocą programu ActiveSync.

Uwaga: dotyczy jedynie urządzeń z systemem Windows Mobile, dla urządzeń z systemem CE.NET wymagana jest instalacja dodatku integrującego system z oprogramowaniem. Dodatki te są dostępne wśród składników podczas instalacji. Niektóre urządzenia mogą wymagać dodatkowych składników, dostarczanych przez producenta sprzętu.

Uwaga: Jezeli AM jest preinstalowana na SD dla WCE to nie ma potrzeby instalacji zadnego dodatku, gdyz sa juz gotowe dla wszystkich zestawow OEM.