Dostawy i transport - planowanie tras, podział zleceń i dostarczanie zamówień

2023-08-27

Czy istnieje sposób, aby na bieżąco kontrolować pracę wszystkich kierowców i panować nad procesami logistycznymi w firmie? Tak, gdy wykorzystuje się do pomocy nowoczesne technologie i automatyzacje pewnych procesów.

Dzięki systemowi AutoMapa #lastmile można planować trasy i dzielić zadania na kierowców kilkoma kliknięciami, uwzględniając optymalizacje dopasowane do własnych potrzeb. A do tego można codziennie otrzymywać dokładne informacje, ile kilometrów danego dnia i w jakim czasie pokonują kierowcy oraz ile przystanków zrealizują na każdej z zaplanowanych tras. Co jeszcze potrafi system AutoMapa #lastmile i jak z jego pomocą podnieść efektywność także Twojego biznesu? Porozmawiajmy

Co może operator systemu AutoMapa #lastmile?

Logistyk (operator) to osoba w firmie, która ma za zadanie czuwać nad procesami logistycznymi i nimi zarządzać. Jeśli do tej pory 40% swojego czasu pracy poświęcał na ręczne wprowadzanie danych do tabel, to dzięki inteligentnym narzędziom AutoMapa #lastmile będzie w stanie odzyskać ponad połowę cennych godzin. Skąd ta różnica?

Operator dysponuje prostym i intuicyjnym panelem desktopowym, który zasila danymi i umożliwia tym samym automatyzację procesu. Dzięki temu kilka kliknięć wystarczy, by zarządzać adresami, zmianami zamówień i podziałem zadań.

Jak to działa? 

W panelu operator wyznaczy strefy dostaw, przypisze do nich poszczególnych kierowców i gdy wgra listę zamówień, system automatycznie przydzieli je do poszczególnych osób. Wyznaczy od razu trasy pod sprawdzone (i poprawione/zgeokodowane) w ułamku sekundy adresy, co oznacza uniknięcie błędów dowozowych i kolejne oszczędności. 

System AutoMapa #lastmile działa kompleksowo - od automatycznego przydzielania zleceń dla kierowców, poprzez planowanie i optymalizację tras, aż do stałego monitorowania realizacji bieżącego celu. Co zyskuje operator? Oszczędność czasu, przejrzystość danych i możliwość szybkiej reakcji w chwili kryzysu. System zbiera pełną dokumentację bezpośrednio od kierowców (notatki i zdjęcia z dostaw) i przekazuje ją do operatora w czasie rzeczywistym, dzięki czemu reakcja na ewentualne odchylenia od normy może być natychmiastowa, co pozwala do minimum ograniczyć opóźnienia w dostawie. A do tego dochodzi komfort archiwum na wypadek jakichkolwiek reklamacji.

Co zyskuje kierowca?

W systemie AutoMapa #lastmile dzięki wbudowanej nawigacji AutoMapa, opartej na najdokładniejszych mapach, kierowca łatwo i sprawnie może zlokalizować budynki i precyzyjne miejsca dostaw. Do tego pobiera automatycznie zaplanowaną trasę zoptymalizowaną pod kątem aktualnych warunków na drodze,  dzięki czemu może skutecznie omijać korki lub inne utrudnienia w trasie, tym samym oszczędzając mnóstwo czasu. Kierowcy dzięki intuicyjnemu narzędziu AutoMapa #lastmile mogą na bieżąco przekazywać niezbędne informacje i dokumenty bezpośrednio do operatorów czuwających nad efektywną realizacją zleceń. Możliwość dodawania zdjęć i notatek po każdej dostawie ułatwia identyfikację i pozwala na zachowanie porządku nawet przy dużej ilości danych. 

AutoMapa #lastmile to planer tras,  który poddawany jest licznym aktualizacjom i stałemu rozwojowi, dzięki współpracy użytkowników. Potrafi zmienić dotychczasową pracę o 360 stopni, co potwierdzają zadowoleni klienci. W intensywnych procesach planowania tras i podziału zadań  AutoMapa #lastmile to niezastąpiony towarzysz zarówno dla kierowców w terenie, jak i dla pracowników biura. Skontaktuj się już teraz i dowiedz się więcej!